Łączna liczba wyświetleń

Porównywanie autografów

Tak jak zapowiadałam ostatnio zaczęłam czyścić swoje magazyny i choć postanowiłam nie zbierać tych wycinków to przynajmniej chciałam je sfotografować i porównać. Oczywiście przy okazji powstała lista podpisów, których nie posiadam w swojej kolekcji, a dzięki prasie nabrałam ochoty na ich posiadanie. Ale artystów na świecie jak i w Polsce nie brakuje, dlatego zapewne potrwa moja akcja kilka miesięcy do kilku lat, zwłaszcza że w prasie wciąż pojawiają się nowe podpisy.

Obecna lista:
Anna Dereszowska
Anna Guzik
Edyta Górniak
Klaudia Halejcio
Anna Maria Jopek
Julia Pietrucha
Magdalena Różczka
Justyna Steczkowska
Magdalena Stużyńska

Będę dodawać na bieżąco, a informacje o nowych porównaniach będą się pojawiać także przy wpisach o danym artyście.Ten podpis dostałam z wymiany, podobno zdobyty osobiście więc mogę zrozumieć pospiech. Widać oczywiście charakterystyczny mocny akcent czyli pierwsze litery imienia i nazwiska. "A" przypomina to pisane przez Anie Jopek. A nawet charakterystyczna buźka która znalazła się także w prasie ;) Nie mam wątpliwości.


W pewnym momencie Ania zaczęła się podpisywać dwoma nazwiskami. Ale myślę że był to tylko chwyt w prasie. Bo kolejny raz spotykamy się z mocnym akcentem pierwszych liter imienia i nazwiska. Podpis zdobyty osobiście choć pochodzi z wymiany.

Edyta jest moja druga z trzech ukochanych piosenkarek i posiadam jej podpisów naprawdę spora kolekcje. Przeglądając wszystkie podpisy Edyty jakie możemy znaleźć w wyszukiwarce gogle to łatwo zauważyć, że Edyta od lat podpisuje się identycznie. Charakterystyczne "E", niestety kiedyś dostałam podrobiony autograf Edyty, ale pocztówkę sobie zostawiłam z sentymentu i uwielbienia do artystki. Niestety ktoś zdecydował się bardzo niesprawnie sfałszować jej podpis. Pocztówkę z fałszywką muszę wygrzebać ze swoich zbiorów i wtedy zamieszczę. 
P.S. Ostatnio zauważyłam, że Edyta zaczęła się podpisywać "Edi", przykład poniżej.
A to fałszywka jak dla mnie nieudolna
(zdjęcie wstawię wkrótce)


Kolejny autograf pochodzący z wymiany, tj zdobyty przez pewną osobę, której po raz kolejny dziękuje. Autograf jest osobiście podpisany dlatego rozumiem pośpiech i mimo to jest całe imię w porównaniu z tym z gazety, ale literka K imienia jest trochę inna. Jednak widać te same zawijasy i krągłości w nazwisku.


Anna Maria Jopek


Jeden z moich podpisów, posiadam dość sporą kolekcje podpisów Ani Jopek, ten chyba akurat poszedł na wymianę. Jednakże Ania Jopek odkąd pamiętam zawsze podpisuje się tak samo. Nie wiem jak sprawa wygląda obecnie, gdyż ostatni mój podpis otrzymałam ponad 8 lat temu. Jednakże tej precyzji podpisywania, charakterystyczne "A" i inne litery. Wiadomo że z pospiechu w dowolną stronę litera może się nachylić, a także jest to uzależnione od tego jakim długopisem, mazakiem się podpisuje i ile się ma miejsca. Bardzo lubię ten ozdobny podpis jednej z moich ulubionych piosenkarek Ani Jopek.Większość tych podpisów jest zdobyta osobiście więc mam absolutną pewność że są oryginalne.
Moje podpisy otrzymane wszystkie raczej są identyczne. Różni ich litera "J" co widać także na podpisach gazetowych, że raz pisze okrągło raz wydłuża. Zarówno w gazetach widać że każdy podpis trochę się różni.


Widać charakterystyczne u Magdaleny podkreślanie nazwiska, choć przy drugim podpisie zabrakło chyba miejsca. Widać także że czasem podpisuje pełne nazwisko, a czasem skrótem. Chyba nie mam wątpliwości czy te autografy są oryginalne może prócz tego z książeczki o Lekarzach jest najbardziej się odróżniający.

Justyna Steczkowska to jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich piosenkarek. Jest jedyną w swoim rodzaju niepowtarzalną ikoną polskiej muzyki. Bardzo ją cenię od wielu lat, miałam okazję spotkać ją wielokrotnie osobiście, mam fantastyczne wspomnienia, przez moment wprowadziła niesamowite zmiany w moim życiu. Tym samym posiadam ogromną kolekcję jej pocztówek, zdjęć i oczywiście autografów. Kiedyś myślałam że ktoś może podpisać się za Justynę, gdyż ma łatwy choć niepowtarzalny autograf. Jednak po tym jak osobiście podpisywała mi zdjęcia już przestałam tak uważać. Fantastyczna kobieta, a obecnie reklamuje markę Avon i w końcu udało mi się zdobyć jej prasowe podpisy.

Charakterystyczne zaokrąglone J oraz kreska i pętelka przy literce "t" oraz bardzo częsty akcent słoneczko lub serduszko lub jedno i drugie.


Różnią się te autografy gazetowe od moich otrzymanych, ciężko mi stwierdzić, skrótowo jest napisane nazwisko. Jednakże imię jest bardzo charakterystycznie napisane, zaokrąglone i myślę, że nie jest łatwo sfałszować taki ładny ozdobnikowo podpis.


1 komentarz: